Šance pro inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Získejte podporu z programu Prototypuj a ověřuj
12. 9. 2022

Šance pro inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Získejte podporu z programu Prototypuj a ověřuj

Inovativní tlumicí nože do bruslí, umělá inteligence pro gastroenterology, detektory pro mikroskopické firmy – i to jsou projekty, které v minulosti získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Chcete jít v jejich stopách? Až do 21. října 2022 máte možnost. Právě teď totiž do programu přijímáme další inovativní projekty.

Inovativní tlumicí nože do bruslí, umělá inteligence pro gastroenterology, detektory pro mikroskopické firmy – i to jsou projekty, které v minulosti získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Chcete jít v jejich stopách? Až do 21. října 2022 máte možnost. Právě teď totiž do programu přijímáme další inovativní projekty.
 

Na prototyp můžete získat až osm set tisíc korun a k tomu i podporu zkušených podnikatelů z regionu a našich expertů. Do programu se mohou hlásit nejen firmy se sídlem nebo provozovnou v Jihomoravském kraji s maximálním obratem 10 milionů korun, ale také fyzické osoby, které mají v případě udělení podpory povinnost založit v regionu společnost. Pokud uspějete, získáte až 70 procent celkových nákladů projektu, zbývajících 30 procent si hradíte sami. Kromě vyplnění žádosti musí žadatel natočit minutové video, v němž svůj produkt představí. V dalším kole pak bude mít za úkol svůj projekt odprezentovat porotě složené ze zkušených podnikatelů a expertů. 

Prototypuj a ověřuj

Až 800 tisíc korun na vývoj prototypu inovativního produktu či služby a jejich ověření s pilotními zákazníky.

Co o programu říkají 

„Brno má obrovský potenciál ve svých univerzitách a vědeckých pracovištích. Ze všech vědeckých projektů ale ročně vznikne v Brně přibližně jeden univerzitní spinoff. A to je v porovnání se světem málo. Firmy potom vytvářejí pracovní místa, posilují prestiž regionu a odvádějí daně do místních rozpočtů. 
 

Petr Chládek, ředitel JICu

 

„Podpora pro nás znamená výrazné urychlení vývoje našich vlastních produktů. Věříme, že tyto produkty pokryjí náročné požadavky zákazníků nejen v oblasti elektronové mikroskopie."
 

Michael Pohl, jednatel společnosti Advascope

 

„Brno je příkladem města, které na podporu vědy, výzkumu a inovací sází dlouhodobě. Pokud chce být atraktivním místem pro kvalitní život, tak potřebuje mezinárodně úspěšné firmy – ty pak vytvářejí pracovní místa, zvyšují prestiž a lákají špičkové specialisty. A podhoubí pro jejich vznik tu je – to potvrzují třeba i výsledky programu Brno Ph.D. Talent, jehož prostřednictvím jsme od roku 2009 podpořili už více než 230 talentovaných mladých vědců místních univerzit.“
 

Tomáš Koláčný, náměstek primátorky města Brna